Wszystko i nic - Modny świat.

blogi.szafa.pl/ /Nihil

mar. 18

Koliber

dodane przez: Nihil dn. 18-03-2013 r.
Koliber

HUITZILOPOCHTLI był azteckim bogiem wojny symbolizującym słońce w zenicie i krzepę mężczyzn w kwiecie wieku. Jego imię znaczyło dosłownie „błękitny koliber po lewej stronie”, a tak naprawdę „poległy w boju”. Aztekowie wierzyli, że dusze umarłych wojowników zamieniały się w kolibry i leciały lewą stroną do świata podziemnego. 

Kolibry są niestrudzone. Zawsze aktywnie poszukują najsłodszego nektaru, przypominając nam, by zawsze szukać dobra w życiu i piękna w każdym dniu. 
W rodzimych amerykańskich kulturach, koliber symbolizuje niekończącą się radość i nektar życia. To symbol do osiągania tego, co wydaje się niemożliwe. 
Jest to również symbol miłości, radości i piękna. Koliber jest w stanie latać do tyłu, ucząc nas, że możemy spojrzeć wstecz na naszą przeszłość, ale musimy iść naprzód. Kiedy unosi się ponad kwiatami podczas picia nektaru dowiadujemy się, że powinniśmy delektować się każdą chwilą i doceniać rzeczy, które kochamy.

Koliber ma potężne znaczenie duchowe. W Andach, w Ameryce Południowej koliber jest symbolem zmartwychwstania. Wydaje się, że umiera w zimne noce, ale wraca do życia ponownie o wschodzie słońca (identycznie wierzenia tyczyły się HUITZILOPOCHTLI- wspomnianego na początku boga Azteków). Te małe ptaki śpią nocą skulone w szparach między skałami- zasypiają o zachodzie słońca w miejscu najbardziej oświetlonym, w nocy gdy temperatura otoczenia znacznie się obniża ich małe ciałka niemal hibernują. Gdyby czas do wschodu słońca był odrobinę dłuższy, koliber by po prostu zamarzł. Jak widać wierzenia i symbolika mają wiele wspólnego z prawdziwą i dzika naturą.

Powiewające skrzydła ruchu kolibra poruszają się na wzór symbolu nieskończoności, co utrwala symbolikę wieczności, ciągłości i nieskończoności.

Kolibry są znane z przebywania bardzo dalekich dystansów, aby osiągnąć swój cel. Przypomina nam to, by być wytrwałym w dążeniu do naszych marzeń. Koliber jest posłańcem nadziei i radości.
Ptaki te kojarzone są z następującymi cechami i atrybutami: witalność, radość, odnowienie, szczerość, uzdrowienie , wytrwałość , pokój ,nieskończoność , zwinność , figlarność, lojalność, uczucie.

Wspaniale ptaki.. 
Dlatego też postanowiłam, że moim pierwszym tatuażem będzie właśnie koliber. Wreszcie zadzwoniłam do wybranego salonu i umówiłam się na wizytę (koniec września). Na dniach jestem umówiona w salonie na wstępne omówienie projektu. Nawet nie macie pojęcia jak bardzo się cieszę! 

Chciała bym przedstawić wam parę wyszukanych zdjęć/rysunków. Który Wam najbardziej się podoba? 

wpis edytowany 2013-03-18 o godz. 17:01:54

tatuaż, koliber,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Princess81

Princess81 napisała:

dodane: 18-05-2014 08:24

Jak mogę to udostępnić?
 

Sacrum

Sacrum napisała:

dodane: 18-03-2013 21:02

Super... :)
 

Nihil
Zobacz blog

Nihil napisała:

dodane: 18-03-2013 19:46

Tak, tak dokładnie :)
 

Sacrum

Sacrum napisała:

dodane: 18-03-2013 19:34

Chyba wiem o co Ci mniej więcej chodzi :) Coś a la prace z Buena Vista Tattoo, albo Aldony z Szery?
 

Nihil
Zobacz blog

Nihil napisała:

dodane: 18-03-2013 19:26

Ja zastanawiam się tylko czy robić takiego "żywego" czy może odrobinkę zgeometryzowanego :)
 

Sacrum

Sacrum napisała:

dodane: 18-03-2013 17:52

Mój tatuażowy ogród, który wciąż kwitnie też najprawdopodobniej wzbogaci się o tego ptaszka. Myślę o rozmytych skrzydełkach, aby nadać trochę lekkości i ruchu. Piękny motyw... ;)
 

tullia
Zobacz blog

tullia napisała:

dodane: 18-03-2013 17:51

ostatni jest piękny:)
 

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1