O wszystkim i o niczym

blogi.szafa.pl/ /Natalia259

luty 11

Prawo jazdy - czy faktycznie trudniej?

dodane przez: Natalia259 dn. 11-02-2013 r.
Prawo jazdy - czy faktycznie trudniej?

Wczoraj o autobusach dzisiaj... osobówki ;)

Chciałabym przedyskutować tutaj nowe zasady zdawania prawa jazdy. Czy faktycznie jest trudniej, tak jak mówią? 

Nie wiem czy słyszałyście o akcji zdawania krajowych WORD-ów, w których problemy, żeby zdać nowe testy mieli sami instruktorzy i większości z nich nie udało się ,,zdać''. Generalnie sceptycznie się do tego podchodzi. Jednak czy faktycznie to takie złe?

Ostatnio pomyślałam, że skoro instruktor, który uczy już zapewne kilka lat, który podobno ma się na tym znać nie zdaje to kto zawinił? Niekoniecznie jest to wina tego, że nowe przepisy zdania prawa jazdy są za surowe. Równie dobrze to stare zasady mogły być za łatwe i nie przygotowywać kierowców na jazdę. A to chyba prawda, bo same pewnie uznacie, że WORD-y uczą ,,pod egzamin''. Gdy zda się to bardzo trudno dostosować się jazdą do warunków panujących na drodze i z czasem uczymy się innej jazdy.

Jeszcze co do testów: Sama co prawda przystąpić mogę dopiero za jakieś pół roku ale powoli chciałabym już nadążać za tym wszystkim więc interesuje mnie to. Według mnie nowa metoda jest o wiele lepsza. Testy są czytelne i co naważniejsze - kierowcy nie uczą się ich na pamięć. To plus. Narzekają Ci, którym po prostu nie chce się uczyć. Takie jest moje zdanie. Wy jak uważacie? Może któraś z Was już zdawała nową metodą?

 

PS. Dla ciekawych nowych zasach udostępniam stronkę, na której jest wersja demonstracyjna nowych testów i można taki przykładowy test rozwiązać :) Link znajduje się TUTAJ.  Same zobaczcie, że wcale nie jest taki straszny ;)

Warto pamiętać, że są to pytania przykładowe. Pytania prawdziwe nigdy nie będą ujawnione w Internecie. (Przynajmniej tak ostatnio słyszałam ;)

Mam nadzieję, że wszystkie zdamy! :D

 

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Manasa

Manasa napisała:

dodane: 11-02-2013 18:46

Jeśli ktoś myśli, że nowy egzamin sprawi, że będzie mniej wypadków - jest w błędzie. Tu nie chodzi o nieznajomość przepisów, a o to, że ludzie jeżdżą po swojemu. Brawura, jazda po pijaku... Powinno się bardziej skupić na testach psychologicznych, a nie na tym żeby było trudniej zdać. I tak Polska jest jednym z krajów gdzie bardzo ciężko jest zdać prawo jazdy. Nowe egzaminy są po to tylko by WORDy mogły jeszcze bardziej obłowić się w kasę. To wszystko, a ludzie próbują przypisać temu jakąś filozofię.
 

Mee1990

Mee1990 napisała:

dodane: 11-02-2013 18:43

Dla mnie te testy są prostsze niż wcześniejsze i jeśli instruktor nie potrafi ich zdać to powinien się zastanowić czy jest właściwą osobą na właściwym miejscu ;)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Nie mam pomysłu na bloga. Myślę, że będzie to po prostu dobra zabawa a niekiedy dobry sposób na wylanie swoich żalów. :)

O mnie

Natalia259

Na szafie od: 19-07-2011

Obserwuj

:)

Obserwują blog
nathaira
joanny3
Upstream
katarzynka_M
karolka1031
merenvien

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0