Pieskie życie

blogi.szafa.pl/ /Mattylda

maj 19

Petycja o... toaletę.

dodane przez: Mattylda dn. 19-05-2012 r.
Petycja o... toaletę.

Rozkminiam ostatnio jedną rzecz. Na moim osiedlu jest takie miejsce, trochę trawki po prostu, gdzie wszyscy chodzą ze swoimi psami na spacery. Wiadomo, że w parku nie wolno puszczać psów, na osiedlu też nie, no ale wszyscy gdzieś muszą chodzić. Najbliższy legalny wybieg dla psów jest 7 km piechotą. Wiadomo, że mało kto ma czas wędrować 7 km z psem i jeszcze czekać godzinę, aż się wybiega. Dlatego wszyscy sobie chodzą tam (oczywiście czasem chodzi tam też straż miejska i daje mandaty :P). Niestety, teraz zaczynają budować tam bloki i w okolicy nie będzie żadnego miejsca, gdzie można chodzić. Pomyślałam, że warto by napisać petycję o zbudowanie w pobliżu wybiegu dla psów albo chociaż toalety, w zamian za to, że budują te bloki. Bo to jest bardzo zabawne w sumie, że wszędzie są te akcje "sprzątaj po swoim psie" itd., ale jak teoretycznie psy powinno się puszczać i "załatwiać" w miejscach do tego wyznaczonych (w których i tak trzeba po sobie posprzątać o czywiście) to jak to zrobić, skoro masz takie miejsce za 7 km? Jak mam to zrobić żeby ten pies nie sikał przez tyle czasu? Uważam, że takie toalety (przynajmniej) powinny być na każdym osiedlu. Ale inna sprawa. Napiszę tą petycję do Rady Osiedla, tylko nie wiem, jak to zrobić, do kogo to zaadresować, co konkretnie powinnam tam napisać... Czy ktoś z Was pisał może takie coś i mógłby mi doradzić jak powinnam to zrobić?

wpis edytowany 2012-05-19 o godz. 10:22:00

pies, zwierzęta, psy,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Mattylda
Zobacz blog

Mattylda napisała:

dodane: 19-05-2012 20:40

edwardzie, mandatów nie ma bo akurat nie przyszła tam straż miejska. ogólnie jest nakaz sprzątania po psach i jak przyjdą to dadzą... i tak jak napisałam jedyną "trawę" jaką mam zamierzają przerobić na bloki. pytałam i nie muszę mieć podpisów, wystarczy że ja sama napiszę, tylko nie wiem jak to napisać żeby było urzędowo, poważnie itd.
 

karotten
Zobacz blog

karotten napisała:

dodane: 19-05-2012 12:26

napewno powinnaś pochodzić po mieszkańcach i pozbierać ich podpisy, że też są za takim czymś ale co napisać to nie mam pojęcia
 

edwardzie
Zobacz blog

edwardzie napisała:

dodane: 19-05-2012 11:52

a nie masz żadnej trawy obok? ja mam o tyle wygodnie, że pod blokiem mam łąkę i staw, nie żaden park, tylko zwykła osiedlowa łąka ;) (i tak, mieszkam w Warszawie, nie w jakiejś dziczy). nie jest to określone miejsce dla psów, ale właśnie tam wszyscy wychodzą. o mandatach nie słyszałam. i nikt nie sprząta tam po psach, a i tak nie ma tak bałaganu.
 

doomiii

doomiii napisała:

dodane: 19-05-2012 10:43

niestety nie mam pojęcia;/
ale mam nadzieje,ze ktos pomoże
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Pieskie życie

Prowadzony przez:
Mattylda

Każdy z nas jest zakręcony na jakimś punkcie. Ja mam bzika na punkcie psów. Kiedyś byłam fanatyczką kotów, ale od kiedy w moim domu pojawiła się pewna ruda paskuda, nie mogę żyć bez psiaka. Ponieważ chciałam być odpowiedzialnym właścicielem, zaczęłam czytać o wychowywaniu psów i bardzo mi się to spodobało. Pieski są bardzo instynktownymi osobnikami, więc nad relacją z nimi trzeba pracować całe życie. Postanowiłam opisać tutaj moje przemyślenia i postępy w pracy z moim pieskiem:) Mam nadzieję, że na szafie również znajdą się odpowiedzialne fanki czworonogów:)

O mnie

Mattylda

Na szafie od: 23-02-2009

Obserwuj

Jestem nierozerwalnie związana z moim psem :P Bez niej jestem bardzo nieszczęśliwa i w ogóle wszystko nie ma sensu :P Poza tym moim drugim nałogiem jest oczywiście szafa, na której mogę dać upust swojej drugiej miłości - miłości do ciuchów...!:D

Obserwują blog
ewkaa90
nathaira
kas1991
Flying_Piglet

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0