MACADEMIAN GIRL

blogi.szafa.pl/ /MacademianGirl

lip. 26

Start being AWESOME! | Studded DIY shorts

dodane przez: MacademianGirl dn. 26-07-2011 r.

Dzisiejszy set nie jest może szczytem mojej kreatywności twórczej, ale już nie mogłam się doczekać, żeby pokazać Wam moje (prawie) skończone szorty :)) Od nabijania ćwieków myślałam, że mi palce odpadną, dałam jednak radę i jestem z siebie dumna ;D W planach miałam nabić ćwiekami całą lewą stronę, niestety zabrakło mi asortymentu i na razie są takie - szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy tak ich już nie zostawić, tylko zamiast ćwieków dodać tam z 2 przetarcia, co myślicie? :)) Tym razem jest znacznie bardziej monochromatycznie niż ostatnio - trampki, czerwone usta i czarna koronkowa bluzka z sh. Wichura na dachu była straszna jak widzicie ;D Podsumowując, niby zwyczajnie, ale i tak jestem zadowolona z efektu! ;)

Tak naprawdę jednak, dzisiejsze zdjęcia są dla mnie tylko pretekstem, żeby z Wami o czymś porozmawiać. Mianowicie ostatnio przeczytałam w naszym rodzimym ELLE artykuł pt. 'Kompleksy bye bye!', gdzie autorka próbuje unaocznić nam jakie są i skąd się biorą, różnice w poczuciu własnej wartości u Polek i Amerykanek. Przyznam, że ja wychowałam się na amerykańskich filmach/serialach ( zresztą pewnie jak nie jedna/jeden z nas), które do tej pory zresztą ubóstwiam i pochłaniam w zastraszającym tempie. Tak, przyznam bez bicia, że kocham tą amerykańskość, tą wiarę, że możesz być kim chcesz jeśli tylko dążysz do tego wystarczająco mocno. Często u nas traktowana prześmiewczo, tam wciąż aktualna. Moją uwagę przykuło najbardziej jedno zdanie, które pada w artykule wypowiedziane przez Anne, producentkę reklam z Kalifornii: 'że Polki muszą mieć chyba wbudowane wewnętrzne mechanizmy dołujące' . Zaczęłam się nad tym zastanawiać i doszłam do wniosku, że nie jest to do końca prawda. Otóż według mnie to w dużej mierze nie są 'wewnętrzne' a 'zewnętrzne' mechanizmy. Polacy kochają krytykować, szukać dziury w całym i niedoskonałości - najlepiej w kimś innym. Doskonałym tego przykładem są blogi gdzie aż roi się od komentarzy 'jesteś brzydka; po co prowadzisz bloga jak i tak nie masz nic do pokazania; jesteś próżna i beznadziejna'... Czy na zagranicznych portalach spotykamy się z czymś takim? Otóż nie. Wystarczy jednak 'przejść się' po Papilocie, Zeberce czy innych tego typu portalach, żeby zobaczyć wylew bezsensownego jadu, pod zdjęciami dziewczyn, które (o zgrozo!) miały odwagę pokazać z dziecięcą naiwnością, że próbują być inne, że szukają  swojego stylu. Może warto takiej takiej jednej czy drugiej dziewczynie napisać "Fajnie, że próbujesz podoba mi się to i to", żeby ją zmotywować do dalszego działania i kolejnych prób, zamiast mieszać ją z błotem pisać, że jest gruba i brzydka(sic!)? To nie są żadne wewnętrzne mechanizmy, my po prostu nie umiemy kochać innych. Nauczmy się tolerancji, otwartości i doceniania cudzego trudu, tego, że komuś się po prostu chce. Cieszmy się sukcesami koleżanek, a zamiast im zazdrościć spróbujmy swoich sił w tym co nas interesuje. To, że komuś coś się udało wcale niczego mi nie odbiera i nie oznacza, że mi też nie może. Przestańmy wreszcie odbierać cudze sukcesy jako atak na siebie - cieszmy się z nich! Warto pomyśleć o tym, że 'ona jest Polką i zaszła tak daleko, ja też mogę!' Bądźmy dla siebie nawzajem lepsi i po prostu szanujmy innych.  A do Was wszystkich moje kochane dziewuszki - jesteście niesamowite - każda jedna z Was! <333 Więcej wiary w siebie!!! :**** No już! ( a jak coś to przychodzić do cioci Tamarki, ona zaraz Wam wyliczy wszystkie Wasze zalety;)))

Ściskam was oooooooogromnie :****, Tamara
ENGLISH VERSION BELOW THE PHOTOS
1.jpg
1a.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
5a.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpgphotographed by Candice88
wearing: blouse - second hand, shorts - DIY, shoes - random shop, bag - vintage, glasses and bracelet - cubus, ring - new yorker 
Today's set may not be the top of my creativity, but I just really wanted to show you those DIY shorts that I was lately about to finish :))) I studded them as I wished, but I'm thinking about putting even more studs on the left side - what do you think? :) Right now my fingers are falling of from the pain, so I'm taking a break :P The shoot was on the roof so it was ridiculously windy as you can see ;D The rest is quite simple - black lace top, red sneakers and red lips. It's quite common, but I'm happy with the result! ;))
Kisses :***, Tamara  

wpis edytowany 2011-08-01 o godz. 08:59:21

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

MACADEMIAN GIRL

Prowadzony przez:
MacademianGirl

Blog jest dla mnie miejscem gdzie wyrażam siebie. Dał mi odwagę do tego, żeby jeszcze więcej eksperymentować ze strojami i swoim wyglądem. Muszę przyznać, że blogowanie jest bardzo stymulujące, bo nie tylko uczy otwartości, ale też poszerza horyzonty.

O mnie

MacademianGirl

Na szafie od: 19-12-2011

Obserwuj

Mój styl jest na pewno jest kolorowy, ale jednocześnie eklektyczny. Jestem zmienna i takie są moje stylizacje, jednak nie są to zupełnie różne wcielenia. W każdym stroju jestem sobą, bo lubię kobiecość i dziewczęcość, niezależnie od tego czy w romantycznym, czy nieco bardziej drapieżnym wydaniu. Absolutnie wielbię też kolory, których w moich stylizacjach jest mnóstwo. W swoim ubiorze stawiam na eksperymenty i uważam, że może czasem lepiej zaryzykować i ponieść porażkę niż nie ryzykować wcale. Tyczy się to zarówno stylizacji, mody w ogóle, jak i życia.

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0