Fashion in her love..

blogi.szafa.pl/ /LavenderMuffin

cze. 04

Masaż dłoni, by były piękne i gładkie.

dodane przez: LavenderMuffin dn. 04-06-2012 r.

 Posurfowałam trochę po Internecie szukając informacji na temat pielęgnacji dłoni - myślę, że warto się podzielić, zwłaszcza, że dawno nic nie dodawałam.

dlonie

ETAP I. Oczyszczanie

W sumie, to każda z nas wie, jak oczyszczanie powinno wyglądać. Jeśli ktoś ma czas, to polecam sposób opisany poniżej - dłonie są po nim rozświetlowe, mięciutkie oraz oczywiście ultra-czyściutkie. Dodatkowo nie trzeba po tym zabiegu nakładać balsamu do rąk.

a) Do 500 ml gorącej wody dodajemy 1 torebkę ulubionej herbatki ziołowej - ja akurat używam tej z szałwi. Trzymamy dłonie ok. 5 cm nad naparem 3-4 minutki, a następnie olejujemy je łyżeczką oliwy z oliwek/olejku rycynowego. Spłukujemy ciepłą wodą i osuszamy ręcznikiem.

b) Jeśli nie skorzystałaś z punktu a, umyj ręce jak zwykle, po czym wklep w nie dużą ilość kremu do rąk z gliceryną i witaminą E. Poczekaj, aż wsiąknie w skórę.

ETAP II. Głaskanie

Może to zabrzmi dość absurdalnie, ale przed etapem III. należy ręce porządnie wygłaskać - dokładnie tak, jak głaszczemu nasze pupile. Głaszczemy całą dłonią (najlepiej po raz kolejny nałożyć balsam, by zapewnić dobry poślizg). Powinno to trwać około 2,5 minuty na każdą dłoń. GŁASZCZEMY WEWNĘTRZNĄ, JAK I ZEWNĘTRZNĄ STRONĘ DŁONI!

ETAP III. Masaż palców. 

Paluszki masujemy spiralnymi ruchami, zaczynając od opuszków, a kończąc na podstawie. Zaczynamy od małego palca, potem przechodzimy do serdecznego, środkowego, wskazującego, a no i kciuka na sam koniec. Masowanie jednego palca powinno trwać około 40 sekund.

 

ETAP IV. Masaż reszty dłoni.

a) Lekko naciągamy skórę pomiędzy palcami, po czym puszczamy. Zaczynamy od skóry między małym, a serdecznym palcem. Naciągamy ją około 30 razy, a następnie przechodzimy do skórki między serdecznym a środkowym itd.

b) Po ćwiczeniach skórki między palcami przechodzimy do delikatnego ubijania całej dłoni opuszkami palców. Kierujemy się w stronę serca.  Po 90 sekundach "ubijamy" dłonie nieco mocniej, natomiast po 3 minutach - masujemy je zygzakowatym ruchem w kierunku serca.

c) Po udanym masażu zaczynamy ręce.. ugniatać. Na początku zgrabnie i delikatnie, na końcu mocno i zdecydowanie. Ja ugniatam mniej-więcej 3 minuty.

d) Kończymy głaskaniem jak w etapie II.

 

 

 

 

olejek rycynowy, dłonie, masaż, pielęgnacja,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


lakierkowa19
Zobacz blog

lakierkowa19 napisała:

dodane: 04-06-2012 21:54

Nie na palcach dłoni i nie na stopach.
 

LavenderMuffin
Zobacz blog

LavenderMuffin napisała:

dodane: 04-06-2012 21:46

A nie mają się ślizgać? Czytałam na różnych stronach i owszem, powinny..
 

lakierkowa19
Zobacz blog

lakierkowa19 napisała:

dodane: 04-06-2012 21:25

Jakoże jestem po masażu, to się może wypowiem. Żeby prawidłowo wykonać każdy ruch, tak by masaż naprawdę coś dał, to to nie jest takie proste. A nakładanie balsamów i oliwek na dłonie to bzdura. Tego się nie robi, bo najzwyczajniej ślizgają się palce.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

99 pomysłów na kolory: mięta, ognista czerwień, fiołkowy? W kolekcji znajdzie się każdy! (;

O mnie

LavenderMuffin

Na szafie od: 31-03-2012

Obserwuj

Młoda osóbka śledząca trendy na każdym kroku: może nie zawsze ma szansę na zakup wszystkich cudów, ale opowiadać o nich potrafi z prawdziwym zapałem. D:

Obserwują blog
feeeeling
dariiax3
kasztankova
karolka1031

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0