study, work & travel

blogi.szafa.pl/ /Ke_Aiwa

sie. 18

Studia w Danii

dodane przez: Ke_Aiwa dn. 18-08-2013 r.
Studia w Danii

W Danii można studiować praktycznie wszystko na wielu uczelniach np. uniwersytetach, czy w dwuletnich collegach. Wiele duńskich uczelni proponuje studia w języku angielskim. Ja studiowałam Marketing Management w Aarhus Business College i Business Administration na Aarhus University (Aarhus Business School). Marketing Management oferowane przez ABC są studiami 2-letnimi po których uzyskuje się tutuł Akademic Professional Degree - jest to wykształcenie wyższe zawodowe. W czasie studiów dużo pracuje się w grupach, nauka polega przede wszystkim na dyskusjach oraz zdobywaniu umiejętności przez praktykę. Pierwsze egzaminy były na koniec roku akademickiego - czyli Ci, którzy nie czują się super ze swoim angielskim mają cały rok na nabranie pewności i swobody w komunikowaniu się w tym języku :) Po 3 semestrach należy znaleść sobie praktykę, najlepiej za granicą. Ja we własnym zakresie przez internet znalazłam sobie praktykę w Chinach, w Szanghaju. Moja uczelnia nagradzała dobrych studentów - otrzymałam stypendium w wysokości 7,500 zł na mój wyjazd do Chin. Było to jedno z najwyższych stypendiów wtedy przyznawanych, ale dość sporo innych studentów otrzymało stypendium w wysokości 2,500 zł bądz 5,000 zł. Także warto się uczyć w Danii ;) Podczas praktyk pracuje się nad projektem dyplomowych - moim było opracowanie business plan firmie, w której pracowałam. Po tych 2-letnich studiach można naukę kontynuować na uniwersytecie. Są 3 opcje do wyboru - można zdobyć licencjata w rok, w 1,5 roku bądź 2 lata. Ja wybrałam 2 lata gdyż chciałam mieć czas na naukę j.duńskiego oraz na pracę part-time. Jeśli ktoś chciałby studiować na jednej z tych uczelni bądź w Danii w ogóle chętnie posłużę radą.  :D

wpis edytowany 2013-08-18 o godz. 21:37:00

studia za granicą, praca za granicą, podróże,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Papcio

Papcio napisała:

dodane: 21-11-2013 20:20

 

Papcio

Papcio napisała:

dodane: 21-11-2013 20:19

Witam, czy byłabyś tak miła i odezwała się do mnie na maila. Miałbym kilka pytań i jeżeli znalazłabyś czas mi coś podpowiedzieć to był bym bardzo wdzięczny.
 

Ke_Aiwa
Zobacz blog

Ke_Aiwa napisała:

dodane: 18-08-2013 18:31

Dominisia każdy może trzeba tylko bardzo, bardzo chcieć. Wiem, że teraz nie jest w Danii tak łatwo z pracą, jak wtedy kiedy ja tam byłam. Myślę jednak, że mimo wszystko można coś znaleźć. Jeśli chodzi o naukę języków, to warto się ich uczyć nawet jeśli nie miałabyś studiować zagranicą :) Niedługo wstawię tu na blogu notkę o nauce języków, gdyż to jest moja pasja. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę wytrwałości i motywacji w nauce angielskiego :D
 

domisia1988

domisia1988 napisała:

dodane: 18-08-2013 18:04

podziwiam;)ja też marzę żeby wyjechać do Danii do pracy,choć kto wie może się wybiorę jeszcze na studia,tylko też muszę opanować angielski bo wiadomo jak to u nas z nauką języków..
 

Ke_Aiwa
Zobacz blog

Ke_Aiwa napisała:

dodane: 18-08-2013 17:27

Wiesz w Danii fajne jest to, że nie musisz od razu decydować się na licencjata, tylko właśnie możesz zacząć od tych dwu-letnich studiów. Ja z całego serca polecam - studia w collegu są łatwe i przyjemne. U mnie podczas AP degree obecność nie była obowiązkowa, dlatego jeśli czasem coś Ci wypadnie, to po prostu nie przychodzisz na zajęcia i nie ma z tego żadnych konsekwencji - oczywiście pod warunkiem, że nadrobisz zaległości ;) :)
 

zambezi

zambezi napisała:

dodane: 18-08-2013 17:16

Tak wiem co w Viborg jest, i właśnie myślałam też nad automotive technology ;p słyszałam, że coś zmienia się w tych stypendiach i mam duże szanse by je zdobyć (mam umowę na 1/4 etatu, moja mama jest tu ponad 2 lata). No nic, muszę się jeszcze zastanowić :D studia kuszą, a najbardziej zarobki po studiach :D
 

Ke_Aiwa
Zobacz blog

Ke_Aiwa napisała:

dodane: 18-08-2013 15:58

Dzięki Fable, jakby co służę pomocą :)
 

fable

fable napisała:

dodane: 18-08-2013 15:53

W końcu jakiś ciekawy wpis w sekcji "Blogi". Dzięki!
 

Ke_Aiwa
Zobacz blog

Ke_Aiwa napisała:

dodane: 18-08-2013 15:43

W Viborg masz Danish Academy of Business and Technology, gdzie możesz zrobić AP Degree, o którym wspomniałam w notce. Możesz tam studiować IT Technology albo Automotive Technology. Ja bardzo polecam studia w Danii, a w szczególności zrobienie AP Degree :)
 

Ke_Aiwa
Zobacz blog

Ke_Aiwa napisała:

dodane: 18-08-2013 15:38

Nie ma sprawy :) więc tak: mi było na początku ciężko studiować na angielsku, ale to dlatego, że nigdy nie chodziłam na prywatne lekcje, uczyłam się tylko w szkole, a wiadomo jak jest w polskich szkołach... U mnie było ciężko z mówieniem, a u nas na uczelni bardzo dużo się mówiło, dyskutowało, pracowało w grupach, dlatego nie było mi łatwo. Jednak ze studiami technicznymi powinno być nieco inaczej. Stypendium przyznała mi szkoła i było to stypendium jednorazowe. Jak ja tam studiowałam to stypendia rządowe nie były dostępne dla obcokrajowców, jednak wiem, że to się zmieniło. Obecnie obcokrajowcy mogą ubiegać się o "SU" czyli stypendia rządowe. Z tego co się orientuję, trzeba tylko mieć udokumentowaną pracę w zakresie 10h tygodniowo. W Chinach byłam już 2 razy, wtedy wyjechałam na 5 miesięcy. Co do Viborg, zaraz zapytam google co możesz tam znaleźć :)
 

zambezi

zambezi napisała:

dodane: 18-08-2013 15:30

Dzięki za informacje, też zastanawiałam się nad studiowaniem w Arhus, ale bliżej mi do Viborg i nad tą miejscowością bardziej bym się skłaniała. Czy trudno jest na początku studiować w j.angielskim? Dodam, że wybrałabym studia techniczne, pewnie IT, więc też inne słownictwo tam jest. Dostałaś stypendium rządowe? Ile byłaś w tych Chinach? Te 7500zł to było jednorazowe, czy dawali ci tyle co miesiąc?
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

study, work & travel

Prowadzony przez:
Ke_Aiwa

Będzie to blog o studiach i pracy za granicą oraz o podróżowaniu. Chciałabym podzielić się z Wami moim doświadczeniem, podpowiedzieć gdzie wyjechać na studia, aby studiować za darmo, oraz gdzie i jak podróżować, aby zwiedzić ciekawe miejsca, wydając jak najmniej :) Chętnie odpowiem na Wasze pytania czy wątpliwości :)

O mnie

Ke_Aiwa

Na szafie od: 24-07-2013

Obserwuj

Mieszkam za granicą już od 8 lat, w tym czasie studiowałam w 5, a pracowałam w 4 państwach, mieszkałam łącznie w 7 krajach na 3 kontynentach. Myślę, że jak na moje 26 lat to całkiem niezły wynik. Moim największym marzeniem jest mieć wypełnioną każdą stronę mojego paszportu do dnia 30 urodzin. Wprowadzenie strefy Shengen trochę utrudniło moje plany, ale jestem w połowie, więc mam nadzieje, że dam radę :) Zapraszam!

Obserwują blog
Violy
wiolka561
AdaXD
umarloczek
Manasa

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1