Simple fashion

blogi.szafa.pl/ /HaSpi

sty. 10

Kobieco w męskim stylu

dodane przez: HaSpi dn. 10-01-2012 r.
Kobieco w męskim stylu

„Jestem tylko po to, aby kochać mnie”

Wzbudzała zachwyt i pożądanie. Uwielbiał ją Adolf Hitler, a boska Greta Garbo otwarcie nienawidziła. Dla kobiet na całym świecie stała się wzorem do naśladowania, a nawet wyrocznią w kwestii mody oraz stylu. Mowa o wielkiej aktorce Marlenie Dietrich, która według mnie potrafiła jak mało która gwiazda być niewiarygodnie kobieca oraz seksowna ubierając się w ubrania w męskim stylu.Zamykając oczy widzę Marlenę w klasycznym czarnym garniturze i cylindrze.  Śpiewa właśnie swoje najpiękniejsze przeboje otoczona mgłą dymu z tlącego się w jej dłoni papierosa...

 „Ubieram się nie dla zdjęcia, nie dla mody, nie dla publiczności, nie dla mężczyzny”.

Styl Marleny Dietrich był swoistą mieszanką elementów typowo kobiecych oraz męskich. Aktorka chętnie wkładała garnitury, klasyczne spodnie w kant, białe koszule, krawaty, muszki, obuwie stylizowane na męskie oraz cylindry i meloniki, które łączyła z elegancką i bardzo drogą biżuterią. Takie zestawienia dodawały jej tajemniczości oraz sexapilu. Mężczyźni byli nią zafascynowani, a kobiety szybko zaczęły naśladować. Jej styl był po prostu wyrafinowany, nonszlancki, a przy tym iniesamowicie elegancki.

 To właśnie Marlena Dietrich stała się ponadczasową ikoną stylu oraz inspiracją dla wielu współczesnych projektantów. Dziś kobiety znów noszą garnitury, smokingi, fraki, białe koszule i meloniki. Bez niej, może nie byłoby to możliwe.

męski styl, garnitur, marlene dietrich,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Simple fashion

Prowadzony przez:
HaSpi

O modzie przez duże i małe M. Zapraszam na mojego bloga www.fashiongraphybysavannah.blogspot.com

O mnie

HaSpi

Na szafie od: 04-01-2012

Obserwuj

Lubię modę, o której piszę, ponieważ budzi we mnie wielkie emocje.

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0