Klejnoty Brisingamen

blogi.szafa.pl/ /Brisingamen

sie. 04

Asatru - Wiara przodków, część pierwsza

dodane przez: Brisingamen dn. 04-08-2013 r.
Asatru - Wiara przodków, część pierwsza

 

Asatru, co właściwie kryje sie za tą tajemniczą, dziwnie brzmiącą nazwą? Nic czego należałoby się bać. Nie mam zamiaru was nawracać, wiara każdego z nas jest naszą osobistą sprawą, ale wiem że wiele wśród młodych dziewczyn poszukuje swojej drogi. Ja ją znalazłam.

Czemu Asatru? Przede wszystkim dzięki dziewięciu szlachetnym zasadom które pomagają nam dokonywac dobrych wyborów w życiu. 10 chrześcijańskich przykazań uważam za niepraktyczne i przestarzałe. Brzmią jak esencja średniowiecza, ale wtedy też zostały utworzone. 9 cnót to dziewięć prostych, uniwersalnych słów które nigdy nie stracą terminu ważności. Odwaga, Honor, Pewność Siebie, Wierność, Dyscyplina, Prawda, Pracowitość, Wytrwałość, Gościnność. W tym zawiera się esencja naszej wiary. Ale nie tylko.

Jakiś czas temu zostałam zmuszona do pójścia do kościoła. Przeraziła mnie katolicka logika. "Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina", za co wina? Za to że żyjemy? To jakaś paranoja! Ludzie klękający przed swym Ojcem, korzący się przed nim, naznaczeni jakimś nigdy nieistniejącym wiecznym grzechem. My nigdy nie klękamy przed swoimi Bogami. Traktujemy ich jak członków rodziny. Klękacie przed matką albo wujkiem? Raczej nie. Tak samo jak nie jecie ich ciała. My pijemy razem z nimi. Tak, pijemy. Kupujemy butelkę miodu lub piwa, idziemy na łąkę i podczas szczerej rozmowy z naszymi opiekunami pijemy. Dzielimy się z nimi tym skromnym darem ale przede wszystkim naszą radością,

 

To tylko małe wprowadzenie w świat tej szlachetnej wiary. Jeśli tylko będę miała chwilę, i jeśli tylko ktoś wykarze zainteresowanie, pozytywne lub negatywne, rozpiszę się szerzej. Odpowiem też na wszystkie pytania.

Chwała Bogom Asgardu!

wiara, religia, poganizm, asatru, freja, odyn, thor,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Klejnoty Brisingamen

Prowadzony przez:
Brisingamen

Brisingamen jest to najpiękniejszy naszyjnik na świecie. Nordycka Bogini miłości, Freyja, zdradziła dla niego swojego męża. Tutaj chciałabym prezentować swoje klejnoty, zarówno te siedzące w mojej głowie i myślach, jak i te które wyszły spod moich dłoni, ale też te które udało mi się zakupić. Oraz postaram się przybliżyć wam moją wiarę.

O mnie

Brisingamen

Na szafie od: 03-08-2013

Obserwuj

Poczytaj a z czasem sama się dowiesz

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1