Na gorąco :)

blogi.szafa.pl/ /Akeelah

sty. 04

Butowe szaleństwo, a zdrowa stopa !

dodane przez: Akeelah dn. 04-01-2012 r.
Butowe szaleństwo, a zdrowa stopa !

Moda, szaleństwo zakupowe, pięknota buta... to wszystko przyczynia się do wyglądu naszej stopy, naszych nóg.

Buty od wieków chronią nasze stopy, ale ewolucja tych że butów już niekoniecznie. Wiadomo, że każda kobieta, a przynajmniej tak mi się wydaje, że każda chce wyglądać pięknie, chce być zadbana i piękna. Nic dziwnego, że kupujemy buty, które są świetne wizualnie, ale zdrowotnie... już niekoniecznie.


Dziewczyny? Czy macie jakieś kłopoty ze stopami, lub nogami z powodu noszenia nieprawidłowo wyprofilowanych butów?

Dlaczego większośc zdrowotnych butów jest niezbyt wyględna, nie wpasowuje się w kanony mody? Wina producenta? Czy konsumenta?

Poniżej umieszcze parę ciekawych fotek, przejrzyjcie poczytajcie... może coś z tego nam przemówi do rozsądku? Ja tez jestem użytkowniczką obcasów, chociaż mam pękniętą łękotkę, dlatego zachęcam do sykusji w komentarzach :)

 

 

Od jakiegoś czasu, sklepy, stragany i tym podobne miejsca, zasypują buty...gumowe. Szczerze? Nie zagłębiałam się w ten temat bardziej, czy lepsza firma oferuje tego typu buty z lepszego materiału? Czy może gorsza firma daje kompletny bubel? Nie użytkowałam ich, chociaż raz założyłam na nogi mierząc z ciekawości. Te buty sa lekko kiczowate, ale w tym kiczu śliczne niekiedy.

Jednak zastanawia mnie jeden fakt, czy w nich przypadkiem stopa się nie poci za mocno? To już podchodzi obrzydlistwem...wyjmujesz stopę z buta i co? Mokra, śmierdząca... ? Do tego dochodzi obcieranie, czy przypadkiem guma nie obciera skóry? Nie podraznia jej?

 


Te buciki...w moim mniemaniu okropne...przechodziły swój BUM w okresie lat 90, a potem na początku 2000 roku. Przyznam, że sama takie nosiłam, teraz z perspektywy czasu zastanawiam się czemu?  Jak widac buty zwężają się w szpic, copowoduje nienaturalne wygięcie się stopy. Cały ciężar naszego ciała przenosi się na te ściśnięte paluszki, przez szpilkę, czyż to nei są najmniej zalecane buty świata? :)

Nasze ukochane platformy... Teoretycznie nie mam nic im do zarzucenia, oprócz... no własnie istnieje to oprócz. Wysoka szpila, obcas czy czymkolwiek to jest. Noga wygląda efektownie...ale jak wnętrze naszej stopy?  W praktyce ten typ buta na obcasie wydaje się najwygodniejszy, w końcu mają tę platformę, która zmniejsza nienaturalne wygięcie naszej stopy. Narażenie na halluksy? Trochę mniejsze.

A teraz na tapetę wezmę zupełnie płaskie buty. Teoretycznie najwygodniejsze balerinki. W praktyce bywa to różnorako. PRzeglądałam kilka stron na ten temat, podobno zbyt płaskie buty,a właściwie i częste noszenie tez nie jest  takie najzdrowsze dla naszej stopy. Powoduje choroby stawów, bó lpleców, odciski, a nawet artretyzm!

 

Dziewczyny, co zatem mozemy nosić by być piękne i zdrowe? Sama już nie wiem...może warto zmieniac buty jak rękawiczki? Ale nie wiele  z nas stać na to, by mieć kilkanaście, albo i kilkadziesiąt par butów... Ahhh :)

A teraz zademonstruję kilka przykładów... chorób związanych z noszeniem tych wszystkich ślicznych butków.

 

Halluksy. Popularne schorzenie, które można wyleczyć, ale ile się trzeba nacierpieć... Ni epowiem by to wyglądało na sbyt ładnie, czy seksownie. Robią się między innymi od noszenia nieprawidłowego obuwia, np.  w szpic.

 

Pękające, suche pięty. To również przyczyna nieprawidłowego obuwia, o złej pdoeszwie, zbyt płaskiej, ze sztucznej skróy, nie oddychających butów itp. Nie wygląda to zbyt apetycznie.

Grzybica i drożdżyca. Efekt pożyczania butów, ale nie tylko. Zbytnio przepocona stopa, zły materiał sprzyjają rozwojowi bakterii.

 

Odciski są efektem zbyt dużego nacisku stopy na podłoże, najczesciej robią się nie tylko dzięki obcasom, ale i butom o nieprawidłowo dobranycm rozmiarze.

 

Oczywiście jeszcze mozemy dodac tu róznego rodzaju odgniotki, otarcia itp. Czy na pewno chcemy miec takie stopy? A jak wy zapobiegacie tym wszystkim obrzydlistwom powyżej?

To chyba tyle... w tej materii :) Na  koniec notki dodam kilak interesujących butków, na które lubię popatrzeć, może niekoniecznie nosić ;)

 

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Na gorąco :)

Prowadzony przez:
Akeelah

Blog, jak Blog... będę tu wrzucała swoje zakupki, będę się chwaliła i rozpaczała z ich powodu, dowiecie się ile przetraciłam pieniążków i gdzie :) Dodam tez moje modowe fascynacje i wariacje :)

O mnie

Akeelah

Na szafie od: 02-12-2011

Obserwuj

Jestem studentką, mam sporo czasu, pisze prezentacje maturalne, wypracowania, prace semestralne. Interesuje się szalona modą, lubięnietypowośc i jestem zakupoholiczką, uwielbiam SH i Szafę!

Obserwują blog
karini1220
Juzzztynka
jagababa123
iwona_bossmann
TheAnias

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0