Ewolucja

blogi.szafa.pl/ /Ajlonkahee

lip. 12

e-papieros

dodane przez: Ajlonkahee dn. 12-07-2013 r.
e-papieros

Mój chłopak miał urodziny;) dość długo myślałam nad prezentem dla Niego i zdecydowałam, że kupię mu E-papierosa. Staram się dbać o jego zdrowie a e-papieros podobno jest "bezpieczniejszy" dla zdrowia palaczy.
"Pierwsze pomysły na stworzenie „bezpiecznego” dla zdrowia palaczy papierosa sięgają połowy XX w. i były próbą odpowiedzi firm tytoniowych na nagonkę medialną o szkodliwości nikotyny i innych substancji wchodzących w skład papierosów. Jednak żadnej ze znanych nam marek nie udało się stworzyć produktu, który zostałby dobrze przyjęty przez konsumentów. Ciągłe problemy techniczne skutecznie uniemożliwiły wprowadzanie na rynek elektronicznych papierosów."

 

Zalety (według wikipedia)

  • bardzo prosty w obsłudze - wymaga jedynie cyklicznego napełniania płynem (liquidem) oraz doładowywania akumulatora zapewniającego prawidłowe działanie grzałki atomizera/kartomizera,
  • nie zawiera tlenku węgla, ponieważ proces "e-palenia" faktycznie polega na inhalacji parą, nie zaś spalaniu tytoniu,
  • koszt e-palenia (poza samym zakupem urządzenia) jest nieporównywalnie niższy niż przy zakupie zwykłych papierosów, ponieważ jedynym cyklicznie wyczerpującym się składnikiem jest płyn (liquid), a jego cena waha się (w zależności od producenta) od 7 do 28 PLN za 10 ml, co jest odpowiednikiem 100-200 papierosów (w zależności od intensywności użytkowania e-papierosa).
  • W Polsce nie ma zakazu korzystania z e-papierosów w większości miejsc publicznych (w przeciwieństwie do zakazów w stosunku do papierosów standardowych). Wyjątkiem, gdzie taki zakaz obowiązuje jest np. warszawski transport publiczny

Mam nadzieję, że dzięki e-papierosowi  mój chłopak rzuci palenie albo przynajmniej nie dołączy do grona palaczy hybrydowych, którzy palą i jedno i drugie;)
Czekam na wasze opinie:)

 

Zapraszam na mojego bloga: http://ajlonkahee.blogspot.com/ :)

wpis edytowany 2013-07-12 o godz. 13:29:14

epapieros, elektroniczny papieros,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


kingusia242

kingusia242 napisała:

dodane: 12-07-2013 15:44

Znam osoby ktore paląc e papierosa nie paliły normalnych papierosow ale pozniej wracały, ironią jest to ze powodem było ciągłe psucie się grzałki w e papierosie bo gdyby nie to to moze do tej pory nie wrociły by do zwykłego palenia. Ale wlasnie sa podzielone opinie na temat tego czy to jest zdrowsze, ja nie mam zdania na ten temat.
 

darczz

darczz napisała:

dodane: 12-07-2013 15:35

Gitarzysta Guns N'Roses trafił do szpitala z powodu komplikacji wywołanych nadużywaniem e-papierosa którego kupił w Polce jak przyjechał na koncert. Badania toksykologiczne pokazały, że miał w sobie tyle nikotyny, jakby codziennie wypalał 33 paczki papierosów.
Dużymi plusami fakt faktem jest to,że od palacza nie śmierdzi jakby zamienił się w starą popielniczkę, nie ma pożółkłych paznokci, ale rozbraja mnie, że te e-papierosy są wszędzie: w szkole na lekcji, w autobusie, w poczekalni u lekarza co nie zdarzało się przy normalnych papierosach.. a tak naprawdę ten wynalazek nie jest do końca zbadany i nie wiadomo jak naprawdę wpływa na organizm gdy ktoś przez 24 h co minutę wciąga czystą nikotynę do organizmu.
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Ewolucja

Prowadzony przez:
Ajlonkahee

Blog modowy. Autorskie stylizacje. Polecam ubrania i dodatki. Testuję kosmetyki. Newsy ze sklepów i świata mody. Trendy w modzie. Nie wykorzystuj informacji lub zdjęć, które zamieszczam na tym blogu bez mojej uprzedniej zgody. Nie kradnij! ( Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170) zapraszam na mojego bloga: http://ajlonkahee.blogspot.com/

O mnie

Ajlonkahee

Na szafie od: 28-03-2012

Obserwuj

Iwa, lat 20. Studiuję we Wrocławiu, Bloga założyłam we wrześniu 2012 i w chwili obecnej jestem uzależniona od blogowania. Lubię kosmetyki i ciuchy. Lubię kupować i ograniczam się dopiero wtedy gdy brakuje mi już pieniążków na koncie... Kupuję dużo i często nie mam pomysłu do czego nosić kupione ubrania. Zapraszam do mnie częściej ;) zapraszam na mojego bloga: http://ajlonkahee.blogspot.com/

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0