0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

Mama działa

blogi.szafa.pl/ /olczita82

wrz. 23

bunt dwulatka

dodane przez: olczita82 dn. 23-09-2014 r.

I choć 2 latka skończone już parę miesięcy temu, to bunt dwulatka chyba właśnie nadszedł. Mogłabym przytoczyć setki opowieści jak to moja słodka Ninka robi to, a tamto, jak się słucha, jak jest grzeczna, jak pomaga, itd. Mogłabym, do niedawna. Bo od niedawna Ninka przestała być słodka, grzeczna córeczką, a zaczęła być zbuntowanym dwulatkiem.

Ostatnio jej ulubione słowa, to NIE CHCĘ, CHCĘ, NIE PÓJDĘ, NIE BĘDĘ, NIE, NIE, NIE…

Jak przetrwać ? Jak nie zwariować? Jak pozbyć się wszechogarniającej myśli, że jeszcze jedno „nie chcę” i ją utłukę ;)

Odpowiedź – Nie mam pojęcia.

Próbowałam, prośbą i groźbą.

Próbowałam tłumaczyć na spokojnie, powoli, jak najprościej, np. Nie wolno bić siostry, nikogo bić nie wolno. Bicie nic nie daje, jak jesteś zła, to powal sobie w poduchę, albo pobiegaj. – Nie działa, siostra średnio raz dziennie dostaje zaczepnego kuksańca, dla zasady. Z drugiej strony, ja też się tłukłam z siostrą i chyba nie znam rodzeństwa, które by sobie sprawiedliwości nie wymierzało w rękoczynach :)

Próbowałam opowiadać bajki, jak to Marysia była niegrzeczna, jak mamie Marysi było przykro i koleżanki Marysi nie chciały się z nią bawić, bo źle się zachowywała. Nie działało.

Później nawet doszliśmy do kar. Nie ma telewizji za złe zachowanie, nie ma ciasteczka, nie ma lodów. Nie działało.

W akcie desperacji naszej, Ninka wylądowała nawet w kącie kilkukrotnie. W ramach przemyślenia w spokoju swojego niepoprawnego zachowania. Poskutkowało może raz. Z każdą kolejną próbą odesłania do kąta, kończyło się jeszcze większym krzykiem i powtarzaną mantrą: „Nie chcę w kącie !”. Kąt odpuściliśmy, bo nie podziałało.

Od kilku dni testujemy nową metodę. Metodę BUŹKI. Każdego ranka na lodówce wieszamy kartkę. Za dobre zachowanie na kartce rysujemy uśmiechniętą buźkę. Za ładnie zjedzone śniadanie, za ubranie się bez focha, za grzeczne chodzenie za rękę na spacerze, za nie zaczepianie siostry. Za złe zachowanie Nina dostaje na kartkę smutną buźkę. Za piszczenie, za płacze i kwęki, że coś chcę, albo nie chcę, za cios w stronę Tuśki, itd. Pod koniec dnia jeśli więcej jest buziek uśmiechniętych, Nina może wybrać nagrodę – bajki w telewizji, serek waniliowy, czy co tam chce. Jeśli przeważają smutne buźki, nie ma telewizji, nie ma zabawek. Po prostu siedzimy i się nudzimy, bez atrakcji.

Na razie ciiiiii, bo działa … ;)

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Mama działa

Prowadzony przez:
olczita82

Mama Działa to blog o moich doświadczeniach w macierzyństwie. Co mi się sprawdziło, co mogę polecić, a co jest zdecydowanie przereklamowane. Jeśli niedługo zostaniesz mamą lub już nią jesteś i ciekawią Cię różne mamine tematy, zapraszam.

O mnie

olczita82

Na szafie od: 11-09-2013

Obserwuj

Jestem mamą od 16 miesięczy a za 2 znów mamą będę. Od początku :) I tak sobie pomyślałam, że za drugim razem jest już łatwiej. Już nie błądzę w świecie dziecięcych ubranek nie rozróżniając śpiochów od pajacy. Nie wyszukuję setek zupełnie niepotrzebnych dziecku wynalazków, które promują ich producenci. Nie czytam, jakie pieluchy kupują mamy-celebrytki, bo co to za różnica dla bobasa w co za przeproszeniem “robi”. I dlatego pomyślałam, że może warto podzielić się tym, co już wiem z tymi z Was, które mamami zostaną wkrótce lub właśnie zostały. Wiadomo,każde dziecko jest inne, dlatego zachęcam do dzielenia się Waszymi doświadczeniami. Nie tylko jeśli chodzi o noworodki i niemowlaki, ale także starsze dzieci, bo jeszcze wiele przede mną.

Obserwują blog
haanula
Madeleine1987
niewywrotna
milqin
sky1990
paulina233
adrianna_k30
ajmfree
margerita28
LadyDitha
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0