0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

BO TAK CHCĘ

blogi.szafa.pl/ /niawka

lip. 27

FRAGMENTACJA... czyli subiektywne filozofie o czasie

dodane przez: niawka dn. 27-07-2012 r.
FRAGMENTACJA... czyli subiektywne filozofie o czasie

I nadszedł długo wyczekiwany czas wolny w postaci tak zwanego weekendu. Z tej, jakże przyjemnej skądinąd okazji, dopadła mnie znienacka refleksja na temat (de)fragmentacji życia.

Otóż pozwólcie, że w celu rozjaśnienia mej ciemnej myśli przytoczę tu dwie definicje, korzystając przy tym z wszechwiedzącej wiki:


Fragmentacja – niekorzystne zjawisko (fragmentacja zewnętrzna), zachodzące w systemie plików, polegające na pojawianiu się nieciągłości obszarów zapisanych i niezapisanych na dysku twardym komputera.


Defragmentacja – operacja układająca pliki na dysku komputerowym tak, aby system miał do nich szybszy dostęp.


Leżąc w ciszy i czekając, aż Dziedzic raczy zamknąć swe niewinne oczęta w błogim śnie, poczułam nieopisaną radość wypływającą ze świadomości dnia wolnego, czającego się już w odległości kilku godzin w przód. Dodatkowo kolejny dzień wolny w parze jeszcze bardziej rozjaśnił mi czoło… 

I wszystko mogło trwać w tej jasności lecz w tym momencie, niczym obuchem ciężkiego młota, trafił mnie PONIEDZIAŁEK. Wyskoczył, pokazał język i wykrzyczał, że SOBOTA i NIEDZIELA przeminą szybciej niż powiem abrakadabrakonstantynopolitańczykowianeczkatrzy.


A przecież tak czekałam na te dwa radosne dni – całe pięć innych, mniej radosnych dni!


I zawsze tak jest:

W poniedziałek liczę, że do weekendu zostało pięć dni, we środę przypominam sobie stare dobre porzekadło:

"środa minie, tydzień zginie",

w piątek liczę, że do nieszczęsnego poniedziałku zostały tylko dwa dni. Po nowym roku czekam na Trzech Króli, po trzech Królach pędzę do kalendarza szukać pierwszej pełni po 21 marca. Po strawieniu wszystkich jaj i święconej kiełbasy pieczołowicie planuję, ile będę musiała wziąć dni urlopowych, aby długi weekend w maju był jak najdłuższy. Później szybko przeprowadzam dochodzenie w celu ustalenia czy przypadkiem Boże Ciało w tym roku nie zostało przeniesione na inny dzień niż czwartek. Na nieszczęście 15 sierpnia wypada w różne dni tygodnia, co też precyzyjnie ustalam na każdy rok.  Jeszcze tylko listopadowe chwile wytchnienia w korkach prowadzących do wspomnień o Nieobecnych i kolejne długie (białe lub NIE) święta. Gdy tylko wywietrzę już zapach smażonego karpia, zerkam z niepokojem na nowiutki, pachnący farbą drukarską kalendarz w ramach rutynowej kontroli Trzech ze Wschodu.  A później byle do piątku, byle do piątku, do piątku, piątku, tku, u, uuuuu….


No i co z tą defragmentacją? Bo jak na razie moje życie ulega tylko fragmentacji. Moja partycja życia rozpada się na niepoukładane bloki plików: praca – odpoczynek, obowiązek – przyjemność, smutek – radość i tak dalej… To wszystko obejmuje klamra wiecznego oczekiwania na drugi z tych elementów par właściwych.

 

Wiem, że defragmentacja nie nastąpi, albo przynajmniej nie w najbliższym czasie, a straszne jest to, że „najpoważniejszym skutkiem fragmentacji systemu plików jest spadek wydajności operacji na plikach”

wpis edytowany 2012-07-27 o godz. 18:42:18

życie, czas wolny, weekend,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

BO TAK CHCĘ

Prowadzony przez:
niawka

Nie jest to blog o: modzie, zdrowiu, urodzie, gotowaniu, czytaniu, macierzyństwie, muzyce, rodzinie... To blog o wszystkim po trochu i niczym szczególnym, tak po prostu, bo tak chcę....

O mnie

niawka

Na szafie od: 17-04-2011

Obserwuj

NIE ZNOSZĘ: obłudy, wątróbki, zapachu mokrego palacza tytoniu, pozerstwa, kamyka w bucie, bezradności, chodzić w weekend do pracy, ciepłej wódki. KOCHAM: kolor jesiennego nieba, muzykę, góry, męża, zimną pepsi ze szklanej butelki, zapach asfaltu po deszczu, syna, burzę

Obserwują blog
Asiulek11989
marrta
koja55
_encepence_
sssonia
klimcia013
Sacrum
PauLi0
kotwbutach
kotek6
tabasco_
loreczka
ywoncia
MartuchR
tukuu
agaatkaaxd
nathaira
kas1991
alpina
cherry_cherry_lady
daga202
beata175
anetqa00
Hooney_M
malinowa199
miiszel
z_pazurem
cimarrion
nateknatalek
rockerlin
ellieellie
greta123
Aliszja_k
umarloczek
xxgejb
jojcia
karolka1031
margerita28
bartare
kociatka4
bianq7
Minnie_24
ewelinka2689
pokaż więcej

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1