0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

o tym i o tamtym

blogi.szafa.pl/ /iateyourtaco

wrz. 15

15 września 2013

dodane przez: iateyourtaco dn. 15-09-2013 r.
15 września 2013

Jak pozytywnie myśleć? Dla nie których może to być trudne a niektórym przyjdzie to z łatwością. Jestem chyba osobą z pierwszej grupy, przyznam, że to wszystko trochę mi zajęło.

Zacznijmy od tego, że musisz przestać się zamartwiać co może się stać, a co gdy itp. Ponieważ jest 10% szans, że tak właśnie się stanie (oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku, jeżeli po pijaku zastanawiasz się czy wsiąść za kółko to odpowiedź zawsze brzmi NIE!) Nie bój się. Gdyby bracia Wright zamartwiali się co może się stać mogłabyś zapomnieć o wymarzonym locie na Karaiby (słaby przykład, jestem w tym kiepska..).

Znajdź pozytywy w rzeczach, których nieznosisz ale nie możesz ich ominąć. Nie lubiłam zimy, deszczu, na samą myśl psuł mi się humor ale pewnego dnia usiadłam i zaczęłam myśleć. W zimę jest gwiazdka. Święta w które mogę spotkać się z całą rodziną, z ukochaną babcią, którą widuję może 2 razy do roku. Są prezenty, wpaniała atmosfera. Wieczorne wyjścia do miasta ze znajomymi. Choinki, światełka, kiermasze, gorąca czekolada. Dodatkowo w zimę obchodzę urodziny (których w tym roku nie mogę się doczekać). Jeżeli spojrzysz na to z odpowiedniej perspektywy przestanie to być takie okropne.

Inni mają gorzej. Nie znosisz szkoły, pracy? Nie którzy oddali by wiele żeby móc iść nauczyć się pisać, czytać, żeby móc iść zarabiać dla swojej rodziny żeby mieli jak najlepiej. Jeżeli wyrzucisz ze swojego dnia te 2 godziny przesiedziane przed  komputerem i posiedzisz nad książkami żeby dostać się do dobrej szkoły, na studia to później znajdziesz dobrze płatną pracę przy której się nie narobisz. Czy wizja pięknych, markowych ubrań nie jest kusząca? Wiadomo, że nikt nie lubi wstawać o 6 rano 5 dni w tygodniu ale jak już nie masz wyjśćia to wykorzystaj to!

Nie podoba Ci się jak dzisiaj wyglądasz? Włosy Ci gdzieś odstają? Na nosie zrobiła Ci się chrosta? Przez to wszystko nie masz ochoty pokazać się ludziom? A co Cię obchodzą obcy ludzie? Zobaczą cię raz w życiu a kiedy będą wysiadać z tramwaju już dawno o Tobie zapomną. Przyjaciele nie przestaną Cię lubić przez taką błachostkę! Więc co Cię to obchodzi? Nie pozwól żeby jedno krzywe spojrzenie zepsuło Ci cały dzień! To nie znaczy jednak, że mamy przestać się czesać, myć i dbać o siebie ;)

Teraz pewnie myślisz, że dlaczego miałabyś słuchać 15-latki siedzącej przed laptopem? Nie wiem. Kogoś jednak trzeba. Moje myślenie nie zawsze było tak pozytywne. Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałam ochoty żyć do tego stopnia, że prawie je sobie odebrałam. Potem wszystko jakoś zaczęło się zmieniać na lepsze. Przestałam zwracać uwagę na to co mówią o mnie inni, zaczęłam robić to co kocham, chcę żyć by spełnić swoje marzenia, by się bawić i wykorzystywać dane mi możliwości. Życie to super sprawa, nie poddwaj się :)

Jeśli masz pozytywne myśli będą one świeciły na Twojej twarzy jak promienie słoneczne i zawsze będziesz wyglądać pięknie. ~ Roald Dahl (moje własne tłumaczenie więc przepraszam za błędy ale przesłanie jest chyba zrozumiałe :)

wpis edytowany 2013-09-15 o godz. 18:29:54

pozytywne myślenie,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


anette-01

anette-01 napisała:

dodane: 15-09-2013 21:15

Świetny post, niesamowicie optymistyczny! :) Sama zaczęłam zauważać od paru miesięcy tylko pozytywy każdej sytuacji, warto się na coś takiego przestawić, każdy dzień może się stać idealnym dniem, jeśli tylko tego chcemy :)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

o tym i o tamtym

Prowadzony przez:
iateyourtaco

Trochę mody, trochę dobrego jedzenia, trochę mojego życia, trochę wszystkiego :)

O mnie

iateyourtaco

Na szafie od: 14-09-2013

Obserwuj

Lubię ciężą muzykę, dobre jedzenie, deszcz, jesień i zimę. Wyróżniam się trochę z tłumu ale chyba o to chodzi :)

Kategorie
Obserwują blog
sylwia09121991
rockerlin
sylwiap0611

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1