0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

Modna Polka

blogi.szafa.pl/ /bluemagic72

lis. 12

Różnica między wodą perfumowaną a wodą toaletową

dodane przez: bluemagic72 dn. 12-11-2012 r.

Ludzie lubią ładnie pachnieć. Preferują zapachy kwiatów, przypraw czy owoców niż standardowy zapach ludzkiego ciała utworzony z mieszaniny potu i brudu na naszej skórze. Z tego powodu, w ciągu ostatnich tysięcy lat ludzie przeszli długą drogę aby wyeliminować brzydkie zapachy wydzielające się z ludzkich ciał. Jedną z popularnych metod jest stosowanie perfum. Kreowanie perfum jest wymagającą dziedziną i na przestrzeni lat ich twórcy opracowali wiele różnych odmian.

Do najpopularniejszych z nich należą woda perfumowana i woda toaletowa.

 

Zarówno „eau de perfum” jak i „eau de toilette” to słowa wywodzące się z języka francuskiego i są powszechnie stosowane w języku polskim odpowiednio jako „woda perfumowana” i „woda toaletowa”. Eau de perfum jest rodzajem perfum o średnio wysokim stężeniu olejków perfumowanych w porównaniu do zawartości wody lub alkoholu w roztworze. Eau de toilette to rodzaj perfum o średnio niskim stężeniu perfum.

Twórcy perfum zachowują swoje formuły w ścisłej tajemnicy. Często receptury są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego też niewiele ludzi tak naprawdę wie jak perfumy są wytwarzane. Jednakże ogólne formuły wody perfumowanej i wody toaletowej są następujące:

Woda perfumowana wykonana jest z około 15% skoncentrowanych związków aromatycznych (pachnących cząsteczek zawieszonych w olejku). Resztę stanowi połączenie etanolu z wodą. Lepsza woda perfumowana ma wyższy stosunek etanolu do wody.

Woda toaletowa jest wytwarzana z około 10% skoncentrowanych związków aromatycznych. I na ogół zawiera więcej wody niż etanolu.

Ze względu na większą ilość związków aromatycznych wody perfumowane są droższe i kreowane jako ekskluzywne linie. Mają intensywniejszy zapach i utrzymują się o wiele dłużej. W zależności od suchości skóry, kilka kropel wody perfumowanej powinien utrzymywać się od rana do nocy.

Woda toaletowa jest tańsza ponieważ jest mniej skoncentrowana. To również oznacza, że nie utrzymuje się na ciele zbyt długo. Jeśli lubisz pachnieć cały dzień to prawdopodobnie będziesz musiała ponowić aplikację przynajmniej raz co może powodować, że wcale woda toaletowa nie musi okazać się tak dużo tańsza od wody perfumowanej.

Ponadto w drogeriach możemy napotkać się na inne produkty zapachowe, które nie są tak powszechnie produkowane jak wody perfumowane czy toaletowe:

Perfumy – prawdziwymi perfumami nazywamy zapachy o stężenie olejków aromatycznych w przedziale od 20 – 40%. Ze względu na bardzo wysoką cenę (kilka tysięcy złotych) tego rodzaju perfumy są rzadkością.

Woda kolońska – zapachy te wykonane są z około 3 - 5% skoncentrowanych związków aromatycznych.

Woda odświeżająca – tutaj stężenie olejków zapachowych jest bardzo niskie i waha się od 1 - 3%.

fragrance-notes-1.jpg

www.silver-fashion.pl

wpis edytowany 2012-11-12 o godz. 13:36:26

perfumy, wody toaletowe, zapachy, moda, uroda, kosmetyki, silver fashion,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


xxkasia
Zobacz blog

xxkasia napisała:

dodane: 12-11-2012 17:44

eau de parfum* - nie 'perfum' ;)
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Modna Polka

Prowadzony przez:
bluemagic72

Blog dotyczy szeroko pojętej branży Moda i Uroda.

O mnie

bluemagic72

Na szafie od: 20-06-2012

Obserwuj

Na co dzień pracuję w branży Moda i Uroda. Zajmuje się między innymi importem oraz sprzedażą zarówno hurtową jak i detaliczną biżuterii srebrnej. Sprzedażą torebek, portmonetek i portfeli skórzanych firmy Paters jak również sprzedażą perfum i kosmetyków renomowanych firm. W 2011 roku uruchomiliśmy nasz pierwszy sklep internetowy, zdobywając kolejne doświadczenie i rozszerzając obszar działania.

Obserwują blog
Wilandra
kas1991
ivaa15

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1