0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

Pieskie życie

blogi.szafa.pl/ /Mattylda

lis. 11

Olejek arganowy - nie tylko do włosów

dodane przez: Mattylda dn. 11-11-2013 r.
Olejek arganowy - nie tylko do włosów

Dawno nie było o moim kochanym piesie ;) A odkryłam ostatnio z pomocą mojej kochanej pani weterynarz wspaniałą rzecz. Otóż mój pies ma uczulenie na pchły (ha ha), a do tego te pchły są odporne na wszelkie możliwe środki, od obroży, przez szampony, spraye do kropli. Są jedne, jedyne krople, które na nią działają i trzeba pilnować co miesiąc tego zakraplania, ponieważ jak już złapie jakąś pchłę to jest koszmar: wysypki, zastrzyki i drapanie się całą dobę. Do tego dochodzą tzw. "hot spoty", czyli miejsca, w których ugryzie pchła i robi się z tego wielka, okropna rana. Zwykle leczyłyśmy te rany Rivanolem i trwało to nawet dwa tygodnie, w najgorszym wypadku trzeba było chodzić na zastrzyki jak już się bardzo sączyło. Ostatnio moja pani weterynarz poleciła mi olejek arganowy, taki całkiem naturalny, bez dodatków i powiedziała, że działa dosłownie cudownie. Nie chciało mi się w to wierzyć, ale przetestowałam i dosłownie rana wielkości pięciozłotóki znikła w ciągu jednego dnia! Jak sobie przypomnę ile trwalo normalnie leczenie tego i jak ta rana wyglądała w międzyczasie to... nie da się tego w ogóle porównać. Jestem ciekawa, czy na ludzi też tak to działa? W każdym razie gdyby ktoś miał podobne problemy ze skórą pupila - polecam. Wystarczą dwie, trzy krople i nie zostaje nawet ślad, i nie ma potrzeby kłucia psa i faszerowania lekami. Dzielę się tym sposobem, bo dla mnie jest cudowny :)

pies, zwierzęta,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Mattylda
Zobacz blog

Mattylda napisała:

dodane: 14-11-2013 23:03

wydaje mi się, że niestety nie, ponieważ musiałby mieć wtedy właściwości przeciwpchelne, a jeszcze nie potwierdziłam takiego działania :( bardziej przyspiesza (maksymalnie) gojenie się ran.
 

zambezi

zambezi napisała:

dodane: 12-11-2013 07:18

olejek działa także zapobiegawczo?
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Pieskie życie

Prowadzony przez:
Mattylda

Każdy z nas jest zakręcony na jakimś punkcie. Ja mam bzika na punkcie psów. Kiedyś byłam fanatyczką kotów, ale od kiedy w moim domu pojawiła się pewna ruda paskuda, nie mogę żyć bez psiaka. Ponieważ chciałam być odpowiedzialnym właścicielem, zaczęłam czytać o wychowywaniu psów i bardzo mi się to spodobało. Pieski są bardzo instynktownymi osobnikami, więc nad relacją z nimi trzeba pracować całe życie. Postanowiłam opisać tutaj moje przemyślenia i postępy w pracy z moim pieskiem:) Mam nadzieję, że na szafie również znajdą się odpowiedzialne fanki czworonogów:)

O mnie

Mattylda

Na szafie od: 23-02-2009

Obserwuj

Jestem nierozerwalnie związana z moim psem :P Bez niej jestem bardzo nieszczęśliwa i w ogóle wszystko nie ma sensu :P Poza tym moim drugim nałogiem jest oczywiście szafa, na której mogę dać upust swojej drugiej miłości - miłości do ciuchów...!:D

Obserwują blog
ewkaa90
nathaira
kas1991
Flying_Piglet

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
1