0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

Notatki mamusi ośmiolatki

blogi.szafa.pl/ /Lizbeth

mar. 07

Mamo, liczy się osobowość!

dodane przez: Lizbeth dn. 07-03-2012 r.

Takie oto dictum usłyszałam wczoraj wieczorem od zielonookiego stworzenia, które biega po mieszkaniu. Zwykłam nazywać ją maleństwem, ale w momencie, kiedy przekroczyła pułap metra i czterdzistu centymetrów (tym samym sięgając do mojej brody) tytuł taki jej nie pasuje.

Dziecię moje przyszło na świat jakieś osiem lat temu, sprawiając, że życie od nowa nabrało sensiu i kolorów, jakich się po nim nie spodziewałam. Wdało się do matki swej (he, he) jedynie słuszny wzrost biorąc po tatusiu. Charakterek też jest matczyny, bynajmniej spolegliwy. Zielonookie stworzenie bowiem jest uparte jak żadne inne i ani myśli rezygnowac z własnych decyzji.

Ostatnio negocjowała z tatusiem sprzątanie pokoju. Mężczyzna, którego poślubiłam, negocjacje raczej już w życiu oglądał, ba... nawet prowadził, ale w dyskusji z ośmiolatką przepadł z kretesem. Kiedy bowiem przyszło do egzekucji wymaganego działania, nasza córeczka spojrzała z sympatią na swego rodziciela i rzekła: "Powiedziałam, że <może> to zrobię."

Dyskusja o osobowości wywiązała się w chwili kiedy nasza córka rozważała, że pasujemy do siebie. Spodziewaliśmy się co najmniej odpowiedzi w stylu małego dziecka. I tu nas wzięła przez zaskoczenie... ośmiolatka! Zielonooka zauważyła bowiem, że wprawdzie wzrostem to się nie dobraliśmy ( małe z wielkim), ale osobowościami jak najbardziej.

Oczy moje zrobiły się wielkie jak spodki. Zapewne w odniesieniu do stoczonych z koleżankami dyskusji na temat dobierania się w pary. Ośmiolatka wie znacznie lepiej niż niejedna trzydzistolatka...

 

Brak

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Życie jest zbyt piękne by go nie opisywać.

O mnie

Lizbeth

Na szafie od: 09-10-2011

Obserwuj

Nie przyznam się do zawodu, o nie...Ważne jest to, że kocham czytać, pisać. Uwielbiam wysłuchiwać ludzkich historii, w każdym człowieku chcę widzieć dobro i to coś fascynującego, co sprawia, że jest jedyny na świecie.

Obserwują blog

Nikt jeszcze nie obserwuje tego bloga

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
3