0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

Maailma korujen

blogi.szafa.pl/ /Kajami

wrz. 10

8# Rzecz się stała niesłychana ...

dodane przez: Kajami dn. 10-09-2012 r.
8# Rzecz się stała niesłychana ...

... dzisiaj nikt nie zapytał o to czy są "komputely". Nikt! Nawet pół ucznia nie przyszło, żeby zadać to pytanie. Albo łapią ostatnie promienie słońca albo się uczą. Nie chce mi się wierzyć w ani jedno, ani drugie, ale może, może jednak.

Dzisiaj nareszcie pojawiły się kompletne listy uczniów. Wpisywanie nowych klas, numerów, wypisywanie nowych kart czytelnika dla nowych uczniów zajęło mi 2 godziny. Jutro - pomagająx sobie kartami czytelnika - uzupełnię listę uczniów w programie bibliotecznym i od razu wpiszę wypożyczone książki - to czego nie mogłam zrobić wcześniej, ponieważ nie wiedziałam do jakich klas i jakie numery w dzienniki będą mieli. Nadal wolę prowadzić ewidencję i w programie i na kartach czytelników, bo wtedy mam pewność, że jakby system padł to mam wszystkie dane.

Oprócz tego miałam dzisiaj nieprzyjemną sytuację. Przyszła jedna z matek i zaczęła na mnie krzyczeć, że ona kupiła podręczniki dla swojego syna i wszyscy nauczyciele mówią, że one są złe, a przecież kupiła wszystkie, które była w rozpisce na stronie, a przecież rozpiskę robiłam ja, więc to moja wina i co ona ma teraz zrobić?! Spokojnie jej powiedziałam, że w tym roku weszła nowa podstawa programowa i praktycznie wszystkie podręczniki muszą być nowe, nie mogą zostać odkupione w antykwariacie czy innym skupie podręczników. Panią lekko przytkało, ale w końcu znowu zaczęła na mnie wrzeszczeć, że co to jest, nowa podstawa, ona nie ma pieniędzy na nowe podręczniki, dlatego kupiła używane i one powinny być uznane. Wszelkie tłumaczenie, że to nie ja wymyśliłam nową podstawę programową, że gdyby to ode mnie zależało to bym nic nowego nie wymyślała, że nauczyciele podali takie podręczniki, a przy każdym w rozpisce był rok wydania i wielki napis "NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA" - jak grochem o ścianę. Pani sobie jutro porozmawia z panią dyrektor. Miałam ochotę życzyć jej powodzenia, ale nic nie powiedziałam, pokiwałam tylko głową.

Zaraz pójdzie w świat, jaka ta baba z biblioteki jest głupia - to na pewno jej sprawka, że stworzono nową podstawę programową i stare podręczniki na nic się nie przydadzą.

Tak, oczywiście.

praca, biblioteka, książki, szkoła,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


acior

acior napisała:

dodane: 11-09-2012 11:47

Po prostu ubóstwiam takich ludzi, którzy mają wielką japę i tylko szczekać nią potrafią, a mózgownicą ruszyć to już nie ma komu.
 

angua79

angua79 napisała:

dodane: 11-09-2012 08:50

Tak już jest, że jak się nie ma pod ręką bezpośrednio odpowiedzialnego za bajzel, to się wyżywa na tym, kto jest :P A tutaj w dodatku nie ma jednej odpowiedzialnej osoby, bo mądrych inaczej, którzy to wymyślili, jest pewnie cała ekipa.
Też mnie to czeka za parę lat, ciekawa jestem, co wymyślą :/
 

tullia
Zobacz blog

tullia napisała:

dodane: 11-09-2012 00:40

babka niepotrzebnie na Ciebie naskoczyla, jednak na jej miejscu chyba bym wysadzila tego,co jest za to odpowiedzialny:P zalozmy, ze ma 3 dzieci, kazde musi miec nowe podreczniki, na co idzie jej wyplata. zgrozo, zwariowac mozna:/
 

Kajami
Zobacz blog

Kajami napisała:

dodane: 10-09-2012 23:20

Sylviia - też rozumiem jej zdenerwowanie. W bibliotece nadal leży pełno podręczników, w większości nieużywanych i teraz nadają się tylko do wyrzucenia. Najczęściej nowe wydanie podręcznika różni się minimalnie, np. zadania są na innych stronach, dodano jeden przykład itd. Nie tylko rodziców to denerwuje, nauczycieli również, bo również widzą bezsens tego co się dzieje w polskiej oświacie.

I nawet ta kobieta mnie nie wkurzyła tylko nie lubię, kiedy ktoś na mnie krzyczy, bo sam jest zdenerwowany.

A sens ma taki, że teraz wydawnictwa zarobią kupę kasy, bo wszyscy będą musieli kupić nowe wydania. Nie zdziwię się, jeżeli na przyszło rok znowu coś odwalą i wprowadzą zmiany w podręcznikach, tak żeby spróbować znowu zmusić ludzi do kupowania nowych.
 

Sylviia
Zobacz blog

Sylviia napisała:

dodane: 10-09-2012 22:42

Rozumiem, że babka Cię wkurzyła, ale jej zdenerwowanie też rozumiem. Co oni odwalają z tymi książkami to jest porażka. Moja nauczycielka o polaka powiedziała, ze nowe podręczniki różnią się kolejnością tematów. Jaki to ma sens...
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Maailma korujen

Prowadzony przez:
Kajami

Rękodzieło, biżuteria, handmade, książki, muzyka, filmy, życie.

O mnie

Kajami

Na szafie od: 22-10-2008

Obserwuj

Zupełnie nic nadzwyczajnego. Choleryk w flegmatyku.

Obserwują blog
shy252
aapsik
sylwia09121991
madeline018
vooy
anika007

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
0