0% prowizji - na zawsze!

UŻYTKOWNICY

Maailma korujen

blogi.szafa.pl/ /Kajami

wrz. 05

7# Urwało mi od internetu ...

dodane przez: Kajami dn. 05-09-2012 r.
7# Urwało mi od internetu ...

... dzieciaki nieszczęśliwa, bo nie ma "komputelów" i biblioteka straciła sens. Jak dla mnie to internetu może nie być. Mam nadzieję, że uda mi się nakłonić tych najbardziej zapalonych graczy do książek albo chociaż do przeczytania komiksu. Wiem, że komiks to droga na skróty, ale w pewnym wieku to jedyna forma czytania jaką udaje się przemycić dla uczniów.

Dzisiaj gimnazjalistki zwracały książki wypożyczone na wakacje. Cztery książki zwrócone - żadna nieprzeczytana! Chyba było jej wstyd, gdy na nią spojrzałam. Nie miała czasu, nie chciało jej się, pierwsza strona była nudna. "Tam, gdzie spadają anioły", "Córka Czarownic", "Samotność Bogów" - genialne książki Doroty Terakowskiej ocenione po jednej stronie, wręcz można powiedzieć, że po okładce. Jak to mawia Eva Scriba - witki opadają.

Dzisiaj zawzięłam się i uporałam się z zalegającymi komiksami. Te w bardzo dobrym stanie odłożyłam, może uda się je sprzedać na kiermaszu szkolnym i w ten sposób zyskać trochę pieniędzy na nagrody w konkursach albo nowe książki do biblioteki. Te komiksu, które były trochę podniszczone, wpisałam do księgi darów - akurat komiksów nie warto - moim zdaniem - wpisywać do księgi inwentarzowej, bo bardzo szybko się niszczą: okładki odpadają, strony się drą. Jeżeli jakiś komiks się zniszczy to nie muszę wykonywać żadnych skomplikowanych procedur , po prostu wykreślam numer z zeszytu darów i po kłopocie. Do zeszytu darów wpisuję zawsze krótkie książeczki dla klas pierwszych oraz bardziej podniszczone książki, które są potrzebne na już. Na ten przykład, dzisiaj wpisałam "Tomka w Krainie Kangurów", bo uczennica bardzo chciała go wypożyczyć, a wszystkie oficjalne egzemplarze zostały wypożyczone. Wzięłam tego bardziej zniszczonego z szafy z darami i wpisałam do zeszytu. Jeżeli się rozklei i rozpadnie (co się niechybnie zdaży, książki klejone w ten sposób rozpadają się przy mocniejszym rozłożeniu) to nie będzie szkoda, szybko się go wykreśli, jeżeli nie uda się go już reanimować.

Plan na jutro: sporządzić protokół książek zagubionych. Za każdą książkę, którą zgubił, uczeń musi przynieść jakąś w zamian. Jeżeli zgubił lekturę - to lekturę. Jeżeli jakąś powieść, ale nową - to musi przynieść nową książkę. Jeżeli jakąś starszą książkę  to może przynieść też jakąś starszą, ale taką, które przyda się w bibliotece. Nazbierało się już tych zagubionych, jeżeli uda mi się to jutro załatwić to następnym moim krokiem będzie (nareszcie!) wpisywanie lektur z darów do księgi inwentarzowej.

Wydaje mi się, że dzisiaj wszystko napisałam bez ładu i składu, ale proszę o wybaczenie. Jestem wykończona, godzina jest późna, a ja nareszcie zjadłam obiad ;)

PS. Widziałam wreszcie "Salę Samobójców". Definitywnie urywam kabel od internetu w szkole :P

PS2. Dentystka powiedziała mi dzisiaj, że ma dla mnie smutną wiadomość - wszystkie zęby zdrowe, niepotrzebnie traciłam benzynę, żeby przyjechać na kontrolę :P Lubię słyszeć takie optymistyczne wiadomości, jeżeli na starość nie będę kopać to przynajmniej będę gryzła :P

praca, biblioteka, książki, szkoła,

KomentarzeMożliwość komentowania została wyłączona


martys1602
Zobacz blog

martys1602 napisała:

dodane: 11-09-2012 09:45

uwielbiam "tam gdzie spadają anioly" :)
 

sssonia
Zobacz blog

sssonia napisała:

dodane: 06-09-2012 10:33

rwanie kabla nic nie pomoże, jedyna nadzieja w ebookach, może to zawróci tendencję do "nieczytania",
szkoda, że to szkolna biblioteka, bo zawsze mogłaby podziałać akcja z nieczytasz.pl
 

Kajami
Zobacz blog

Kajami napisała:

dodane: 06-09-2012 01:04

niawka - proponuję chodzić po znajomych i grozić im aż się któryś przyzna ;P
 

niawka
Zobacz blog

niawka napisała:

dodane: 06-09-2012 00:35

uwielbiam książki Terakowskiej, gdzieś, niestety wbrew słusznemu powiedzeniu, pożyczyłam komuś jedną i nie pamiętam komu... jak ja teraz odzyskać :/
 

Wyszukiwarka

UŻYTKOWNICY

Szukaj:

RSS

Dodaj do ulubionych

O blogu

Maailma korujen

Prowadzony przez:
Kajami

Rękodzieło, biżuteria, handmade, książki, muzyka, filmy, życie.

O mnie

Kajami

Na szafie od: 22-10-2008

Obserwuj

Zupełnie nic nadzwyczajnego. Choleryk w flegmatyku.

Obserwują blog
shy252
aapsik
sylwia09121991
madeline018
vooy
anika007

Podaj powód zgłoszenia:


Zamknij
2